Smallville Romania

Primul forum românesc dedicat serialului Smallville

Mystic River Vampires

Distribuiţi
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Data de inscriere : 19/03/2010
    Varsta : 27
    Localizare : Smallville...

Mystic River Vampires

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Vin Apr 16, 2010 7:25 pm

Sper sa va placa ficul meu,am acord de la Bloodseeker
    Cap 1 Cassie

Era una din acele zile.Nu stiti la ce ma refer?Ma refer la acele zile cand pur si simplu nu ai chef sa faci nimic ci doar sa stai degeaga in casa si sa lenevesti pe canapeaua din living,urmarind filme,dar stiam sigur ca asta nu se va intampla.

M-am ridicat din patul ravasit si calduros si mi-am tarat picioarele pana la baie,unde m-am pregatit pentru o noua zi la liceul din micutul meu oras,Mystic River.Am coborat scarile fara niciun pic de vointa si am intrat in bucatarie.

-Neata,Cass!

-Neata,Jen!

Jen era matusa si nasa mea,dar nu era foarte in varsta si imi spunea adeseori sa ii zic pe nume si sa nu o apelez ca “matusa Jen”.

Stateam cu ea de aproximativ 2 ani deoarece parintii mei munceau in alt stat si ca sa fiu sincera intotdeauna avusesem de furca cu sotul mamei.Tatal meu adevarat ma parasise cu mult timp in urma dar am invatat sa traiesc cu gandul ca pur si simplu nu m-a vrut.

Am alungat gandurile cu privire la tatal meu ratacitor si m-am concentrat asupra micul dejun din acea dimineata,care consta intr-un castron de cereale cu lapte.

Imediat ce am terminat ,mi-am luat ghiozdanul si am plecat spre scoala.Am trecut pe langa masina,pentru ca azi nu aveam chef nici macar sa conduc.Noroc ca liceul nu era chiar asa departe asa ca mi-am tarat picioarele fara niciun pic de chef spre cladirea mohorata unde se tineau cursurile.Invatam destul de bine,sau cel putin asa ar zice majoritatea,dar cateodata pur si simplu nu aveam chef sa imi petrec intreaga zi ascultand palavragelile interminabile ale profesorului de istorie sau a celui de matematica.

Pe drum m-am intalnit cu prietena mea cea mai buna,Nikki,care venise si ea fara masina(pesemne era la fel de plictisita ca si mine) si am mers impreuna la liceu.

-De ce am impresia ca nu ai chef de scoala azi?

-Ai ghicit!am zis eu plictisita.Dar scuza ta care e?Cum de nu ai venit cu masina?

-M-am gandit sa fac putin sport.Starea asta a ta are legatura cu Jake?

-Nu,de ce ar avea?Adica stiu ca ne evitam de cand ne-am despartit ,dar chiar nu ne potriveam.

-El nu pare ca a trecut peste.

-Pai,imi pare rau ca nu a facut-o dare u am trecut peste tot si sunt gata sa ii fiu o simpla prietena si nimic mai mult.Daca nu accepta umila mea prietenie atunci e pierderea lui.

Am ajuns la scoala mai repede decat ma asteptam,mai ales tinand cont de faptul ca ma deplasam cu viteza luminii stinse,si imediat ce am intrat m-am dus spre dulapul meu.Mi-am luat cateva carti din el si apoi am vrut sa merg spre sala de clasa,dar am fost oprita de catre un baiat inalt,cu parul blond inchis si ochii verzi,care avea trasaturile fetei perfect sculptate si niste buze perfecte.Era de departe mai frumos decat toti baietii din liceul nostru,dar cum de nu il mai vazusem?Era nou?Doamne,ce dobitoaca sunt,cu siguranta ca era!Mi-a luat cateva secunde sa realizez ca baiatul vorbea cu mine.

-Scuza-ma,aici este sala 10?ma intreba el cu o voce masculina si atragatoare.

Am ramas inmarmurita la auzul vocii lui,care parea cea mai perfecta voce din lume.

-Da,am zis eu balbaindu-ma,aici este!

-Inveti aici?continua el.

-Da.am zis cu rasuflarea taiata.

-Atunci inseamna ca vom fi colegi.Eu sunt David Smith.

Ma bucur de cunostinta,Cassie Williams.

I-am intins mana iar el mi-a strans-o.Am tresarit un pic la atingerea lui pentru ca mana lui era un pic rece,dar nu m-a deranjat foarte tare.

Langa mine a venit si Nikki.

-Nikki,el este noul nostru coleg,David.

La fel ca si mine,Nikki a afisat o expresie uimita,privindu-l pe David ca si cand vedea soarele pentru prima oara.I-a strans mana si apoi a intrat in sala de clasa.

-Wow,a zis ea cand am ramas doar noi doua,ce minunatie!Ai vazut ce buze superbe avea?

-Da,am vazut,am spus eu cu gandul la el.

Am luat-o pe Nikki de mana si ne-am asezat la pupitrele de vizavi care erau paralele cu cel in care statea el.

In fata mea,statea o alta prietena de-a mea,Nina Evans.Era frumoasa,blonda si cel mai important,era majoreta,ceea ce conta mult pentru un baiat,mai ales daca el facea parte din echipa de fotbal a scolii.Cu ceva timp in urma,Nina se rugase de noi sa intram in echipa de majorete dar noi am refuzat categoric,pentru ca pur si simplu nu eram facute pentru asa ceva.Nu ma imaginasem niciodata in ipostaza asta,pentru ca nu aveam cle necesare pentru a fi majoreta,cum ar fi un corp atletic ca al Ninei,aptitudini pentru topaitul intr-un costumas minuscule incuranjand echipa scolii prin niste sloganuri indoielnice.

Prima ora aveam istorie.Cursurile de istorie erau o tortura mentala pentru mine,pentru ca palavragelile interminabile ale profesorului ma aduceau in stare sa imi pun capul pe banca si sa trag un pui de somn,iar de data asta nu faceam exceptie de la regula.Profesorul a inceput sa vorbeasca despre Primul Razboi Mondial,iar mie deja imi venea sa ma urc pe pereti de plictiseala,asa ca am deschis caietul si am inceput sa desenez diferite forme geometrice.Mi-am ridicat privirea o secunda si m-am uitat la noul coleg.Timp de o secunda ne-am privit intens,apoi el s-a uitat inspre tabla.Am simtit ceva ciudat cand privirea lui arzatoare m-a fixat,ca si cand ne lega ceva puternic,dar apoi am incercat sa fiu rationala pentru ca abia il cunosteam pe David.

Restul orei m-am holbat la el ca tampita,dar ce sa fac daca imi placea?David arata foarte bine si avea o aura de mister in jurul lui.Cand am iesit a venit la mine.

-Ma poti ajuta cu orarul?

M-am uitat peste orarul lui si am vazut ca avea aceleasi cursuri ca si mine si Nikki,asa ca spre bucuria noastra aveam sa petrecem ceva timp impreuna.Am reusit sa vorbim mai mult cu el si ne-am inteles foarte bine.L-am prezentat grupului nostru de prieteni,iar el s-a integrat imediat,pentru ca era un baiat de treaba.
    Personajele:
    Cassie

David

Nikki
    love.bites
    Admin

Data de inscriere : 12/03/2010

Re: Mystic River Vampires

Mesaj Scris de love.bites la data de Vin Apr 16, 2010 7:49 pm

ficul tau e foarte dragut. mai ales ca inceputul seaman cu Vampire Diaries :>:>
    asa... nu prea imi plac pozele, eu una mi-o imaginam altfel pe Cassie :>
    oricum. pare interesant. din prima parte nu prea am ce zice...
    BloodSeeker
    Moderator

Varsta : 29
    Localizare : Bacau

Mesaj Scris de BloodSeeker la data de Sam Apr 17, 2010 7:55 pm

E fain. Este asemanatoare povestea cu VD, insa presimt ca va decurge altfel. Oricum imi plac dialogurile, imi place de David (Jensen - good choice), Cassie putea fi mai draguta, insa nu asta e important ci personajele si cum evolueaza. Astept next si actiune vampiriceasca :X

Lois & Clark 4ever

Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Sam Apr 17, 2010 8:01 pm

Un next mai lung....sper sa va placa....stiu ca e grabita un pic actiunea dar din capitolul 4 o sa va placa mai mult.

Capitolul 2 Cassie

A doua zi,cand m-am trezit dupa un somn agitat,am plecat in graba din casa pentru ca trebuia sa ma intalnesc cu Nikki si cu Nina.Fetele au ajuns repede la mine si am plecat impreuna.Nikki venise cu masina ei asa ca am lasat-o pe a mea in acelasi loc si am urcat pe bancheta din spate alaturi de Nina.

-Deci,care e faza cu baiatul nou?Am vazut ca ati petrecut ceva timp impreuna.m-a intrebat Nina.

-Nu e nicio faza,suntem prieteni.Avem aceleasi cursuri si l-am condus in salile unde se tineau cursurile.

-E superb!

-Da ,nu e rau(pe naiba era superb!),dar nu vreau sa-i fiu mai mult decat o simpla amica,si in plus nu cred ca sunt genul lui.

Adevarul era ca nu eram chiar pregatita de o relatie noua dupa despartirea de Jake.

-Daca va intelegeti asa de bine,nu imi faci si mie cunostinta cu el?

-E o idée buna,cred ca ati face un cuplu dragut!

-Da ,e foarte posibil.zise ea mandra de sine.

Nina stia cum sa isi puna in evident frumusetea si de asemenea stia cum sa isi foloseasca acest atu pentru a castiga diverse lucruri,cum ar fi locul in echipa de majorete.Era exact genul lui David,fata de mine ,o fata retrasa si stearsa.

Cand am ajuns la scoala,m-am dus spre sala unde se tinea primul curs,adica fizica,alt curs pe care nu dadeam doi bani,dar nu aveam de gand sa ma plictisesc,pentru ca aveam sa ma holbez iar la David.Cand am ajuns,el era deja in clasa,asa ca m-am asezat la un pupitru chiar langa el,insa Nina s-a asezat in fata lui.

-Buna,Cassie!mi-a zis misterios

-Buna,David!i-am zis eu incercand sa par cat mai naturala.Am vrut sa mai vorbesc cu el dar Nina s-a intors spre el si l-a acaparat definitiv.Au inceput sa vorbeasca si sa isi zambeasca reciproc,iar pe tot parcursul orei,si-au trimis biletele.Imi parea bine ca Nina se intelegea bine cu David,pentru ca erau draguti impreuna.I-am impartasit parerea mea si lui Nikki,insa ea nu a fost deloc de accord cu mine.

-Ea poate sa aiba pe cine vrea,iar el da semen ca te place pe tine!

-Fii serioasa,de abia ne-am cunoscut cum ar putea sa ma placa?Nici macar nu ma cunoaste!

-Si atunci de ce se uita la tine tot timpul?

-Adica?Ce vrei sa spui?Cand s-a uitat el la mine?

-Azi in timpul cursului,in timp ce tu iti faceai de lucru,dar daca erai si tu atenta ai fi vazut.

-Si ce daca se uita la mine?Asta nu inseamna ca ma place!Nu sunt genul lui,insa Nina este.

-Poate ai dreptate.zise Nikki lasand balta subiectul.

Cand ne indreptam spre sala de curs,Nina ne-a oprit sa imi zica ca ea si David se intelegeau bine si ca era posibil ca ei sa devina un cuplu cat mai curand.

“Superb”mi-am zis morocanoasa in gand.

Eu si Nikki ne-am dus impreuna la urmatorul curs,iar cand am intrat,David ne-a facut semn sa ne asezam langa el.

-Mersi pentru ca mi-ai pastrat loc,i-am zis eu,dar de ce ai facut asta?

-Credeam ca asta fac prietenii?Suntem prieteni,nu?

-Da,sigur ca da!Am inteles ca te intelegi bine cu Nina!

-Da,e o fata draguta,exact genul meu dar si tu esti fascinanta!

“Ce?Credea ca sunt fascinanta?Ce gluma buna!”

Am zambit pentru ca nu stiam ce sa ii spun.Era primul baiat care credea ca sunt fascinanta desi nu prea intelegeam ce vedea asa special la mine.

-Mersi,i-am zis intr-un tarziu.

David se intelegea foarte bine cu toata lumea si deja era popular desi abia se mutase la noi in liceu.Se imprietenise cu toti baietii din grupul nostru dar prietenia noastra era mai speciala.

Singurul de care fusesem apropiata fusese Jake,insa doar pentru ca iesisem impreuna.Un timp indelungat am crezut ca il iubesc,insa am realizat curand ca iubirea era o mare prostie,un sentiment stupid pe care numai oamenii slabi il simt,iar eu nu eram asa.

Capitolul 3 David
    Uneori este greu sa traiesti intr-o lume ca asta.Ma refer la lumea mea,care e total diferita de a celorlalti.Inauntrul meu sufeream enorm pentru ca mai aveam un pic si cedam,iar eu nu trebuia sa cedez nicio clipa,pentru ca imi alesesem calea asta si trebuia sa o urmez.Mergeam incredibil de incet dar trebuia sa pastrez aparenta normalitatii.Chipul putea pacali pe toata lumea,dar in spatele fetei mele umane,se afla o fiinta supranaturala,despre care unii ar zice ca exista doar in legende.Adevarul era ca vampirii existasera dintotdeauna,dar au stiu cum sa se ascunda si sa treaca neobservati,fiind confundati adeseori cu oamenii,din cauza faptului ca si fusesera odata umani.Exact asa traiam si eu de cateva secole,mai precis de aproximativ doua secole.In jurul anului 1810,am avut neplacerea de a fi prins in capcana unui vampir.Vampirul era de fapt o femeie,care m-a atras intr-o capcana mortala ce mi-a schimbat viata pentru totdeauna.Imi amintesc totul ca si cand ar fi fost ieri.Eram singur in acea seara si eram intr-un local cand ea a venit la mine.Era superba,bruneta,avea ochii albastrii si destul tupeu cat sa intre in vorba cu mine.Dupa un timp in care am vorbi si am schimbat impresii,m-am lasat convins sa merg cu ea pe o straduta laturalnica si intunecata a orasului meu natal,Houston.A inceput sa ma sarute cum nimeni nu o mai facuse,iar eu am simtit imediat ca e speciala.La un moment dat,cand imi saruta gatul am simtit o durere ciudata si apoi vederea mi s-a incetosat.Am vazut-o pe ea stergandu-se la gura cu maneca de la bluza de sangele meu.M-am simtit din ce in ce mai slabit si m-am prabusit.Ultimul lucru pe care mi-l mai amintesc din viata mea umana inainte sa lesin,a fost faptul ca m-a taiat la mana si dupa ce i-a a facut acelasi lucri,si-a lasat sangele sa patrunda in rana mea.Apoi totul a devenit neclar si am ramas inconstient.Cand m-am trezit,mai era un pic si se crapa de ziua,asa ca m-am ridicat de pe strada pietruita.Imediat ce razele soarelui mi-au atins pielea,am simtit o durere sfasietoare ca si cand ardeam,asa ca m-am adapostit departe de soare.Ranile provocate de soare mi s-au vindecat in clipa in care m-am ascuns.Atunci mi-am adus aminte ce se intamplase si am realizat ce devenisem.Umblam numai noapte pe strazi,dar setea ma ucidea la propriu,asa ca a trebuit sa vanez.La inceput vanam oameni si eram foarte neglijent,lasand dare de sange in urma mea,dar cu timpul am inceput sa ma adaptez.Pe masura ce trecea timpul mi-am dat seama ca nu vroiam sa devin un criminal si am renuntat la sangele de om si am inceput sa vanez animale,iar cateodata ma furisam in spitale si furam sangele donat de catre oameni.Dupa un secol in care am umblat numai noaptea,am reusit sa ies la lumina cu ajutorul cristalului de cuart ma proteja cumva de lumina arzatoare a soarelui.In tot acest timp am fost vanat intens de vanatorii de vampiri.Specia noastra devenisa mai rara la sfarsitul secolului 19 din cauza vanatorilor de vampiri.Cei care supravietuisera se integrau printre oameni cum o faceam eu si fratele meu,Justin,care ma rugase sa il transform si pe el in vampir.Probabil ca acelasi lucru il facea si celalalt frate al meu,Adam,pe care nu il mai vazusem de aproximativ 20 de ani,dar nici nu vroiam sa il vad.Cateodata isi mai aducea aminte de mine si spre disperarea mea,venea si ma tortura psihic.Cu Adam rupsesem orice legatura cu cativa ani inainte sa devin nemuritor,iar cand ne-am intalnit prima oara,am ramas surprins sa vad ca si el devenise ca mine.Eu si Justin am stat impreuna in toti acesti ani si ne-am adaptat la noua "dieta"insa Adam nu a facut-o niciodata,deoarece el fusese intotdeauna crud si razbunator.
    Bzzu`
    Citizen
    Citizen

Data de inscriere : 26/03/2010
    Varsta : 25
    Localizare : Tulcea :)

Mesaj Scris de Bzzu` la data de Dum Apr 18, 2010 12:12 am

prea tare ;x
    imi place ficul tau ;x seamana cu vd ;x
    astept nextu ;x
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Lun Apr 19, 2010 9:54 am

Am uitat sa va pun trei personaje..

Nina

Jake

Justin

Capitolul 4 David

Cand am ajuns acasa,nu era nimeni.Am urcat in camera mea si am inceput sa ma invart nervos prin camera.Imi venea sa ma izbesc cu capul de pereti din cauza purtarii mele.Dupa cateva minute in care am simtit ca aveam sa sparg usa din cauza furiei,a venit si Justin.

-Te astept de o gramada de timp!Unde naibii ai fost?l-am intrebat nerabdator.Bine poate exageram un pic in legatura cu asteptatul dar timpul trecea altfel pentru mine.

-Am fost sa ma hranesc!Ce este?Pari agitat?

-Crezi?am intrebat eu ironic.

Isi dadu ochii peste cap si se uita la mine.

-Vrei sa nu mai arunci vorbele asa ca in doi peri?zise el asezandu-se pe marginea patului.

Am inceput sa ma plimb iar prin camera.

-Am o problema.Era sa cedez.

-Rahat!Vorbesti serios?Dupa doua secole?Cum e posibil asa ceva?

-Ti se pare ca glumesc cumva?Nu am idée cum e posibil dar uite ca e!E o tipa la scoala,miroase senzational!Mai bine decat toate tipele cu care am fost!

-Poate ar trebui sa dispari pentru cateva zile.

-N-am sa fac asta.A fost un impuls de moment.

-Trebuie sa fie foarte speciala daca miroase atat de bine.Poate te atrage.

-Nici nu o cunosc bine si tu imi zici ca ma atrage.Vorbesti prostii,Justin.Nici macar nu e genul meu.

-Daca spui tu.Eu nu pot sa imi dau cu parerea,nu am vazut-o inca.

-E draguta,dar nu are nimic special.Am incercat sa o vrajesc azi.Cred ca m-a crezut!

-David,o sa te schimbi vreodata?

M-am facut ca nu il aud.Nu aveam chef sa il ascult cum imi zice ca schimb fetele ca pe sosete,dar asta eram eu.

-Unde e Jackson?am intrebat iritat.

-La serviciu,unde crezi?Esti cam frustrat si iritat ,sigur nu-ti este sete?

Pana cand nu mi-a zis el,nu am costientizat cat de sete imi era,asa ca m-am strecurat pe fereastra si am aterizat silentios pe peluza din fata casei.Pentru ca se inserase,am decis sa imi asum riscul si sa dau o fuga pana la spital.Am inceput sa alerg cat am putut de repede si in cateva secunde eram deja acolo.Cand treceam pe langa ceilalti,ii vedeam miscandu-se cu incetinitorul,ca si cand cineva oprise timpul,insa stiam ca de fapt ei se miscau la viteza normala,iar eu cu viteza luminii.Dupa doua minute eram deja in camera mea.

-Wow,ai fost rapid!

-Stii doar ca sunt mai rapid ca tine!l-am tachinat eu.

Am dat o fuga pana la bucatarie si mi-am turnat sangele intr-un pahar,apoi m-am intors inapoi in camera.

-Fara sange de animal in seara asta?intreba el.Statea in acelasi loc in care il lasasem.

-Da,cam asa ceva.Am nevoie de ceva mai tare in seara asta.

Am sorbit din pahar si mi-am lins buzele.

-AII.am zis eu.Nu e rau!

Mie imi placea cel mai mult ABIV,dar nu aveam acum asa ca trebuia sa ma multumesc cu ce aveam.Oricum era mai bine decat sangele de animal,dar daca alegeai o viata ca a mea,trebuia sa te satisfaci cu ce aveai.

-Cred ca tipa aia are ABIV.Pot sa pun pariu pe cat vrei!

-Foarte amuzant!Ce sa zic?

-Zii tu ca nu vrei sa gusti?

-Ba da.am zis eu incet,dar stiam ca ma auzise.Chiar nu puteam sa ma mint singur,cand stiam ca vroiam sa ii beau sangele lui Cass.

M-am mai plimbat de cateva ori prin camera,in timp ce Justin se uita la mine,intorcandu-si capul dupa mine de fiecare data.La un moment dat,telefonul meu a inceput sa imi vibreze in buzunar.Cine naiba ma suna?M-am uita la numarul afisat pe ecranul telefonului si am vazut numarul Ninei.Am raspuns imediat.

-Alo!am zis eu cu o voce care incerca sa fie seducatoare.

-David,sunt eu,Nina!

-Buna,Nina.De ce m-ai sunat?

-Vreau sa te invit la o petrecere.

-Dai petrecere?Multumesc pentru invitatie!Unde?

-La mine acasa.Stii unde stau,nu?

-Binenteles.am zis eu.Ne vedem acolo.

Am inchis telefonul si l-am bagat in buzunar.

-Pleci undeva?intreba Justin curios.

-Cu siguranta.Ma duc la o petrecere.Vrei sa vii?

-Nu stiu.

-Haide,fratioare ,vino!O sa fie o gramada de tipe frumoase acolo.Cine stie poate iti cade cu tronc vreuna.

-Ea o sa fie acolo?

Stiam ca se refera la Cassie.Banuiam ca o sa fie acolo,pentru ca era prietena Ninei si sincer nu ma deranja deloc ca o sa fie acolo.Doar pentru ca nu era genul meu asta nu insemna ca nu pot sa incerc ceva.

-Sunt sigur ca o sa fie acolo.

L-am convins pe Justin sa vina cu mine si am coborat scarile in cateva fractiuni de secunda.Am iesit din casa si ne-am dus la masina.Aveam o Impala din ’67,pe care nu as fii dat-o nici daca cineva mi-ar fi oferit un Porche.Mi-am asezat mainile pe volan si am pornit-o,apoi am condus pana la casa Ninei.Cand am ajuns acolo,am vazut ca petrecerea incepuse deja.Era exact genul de petrecere care imi placea mie,cu multa bautura si multe fete.Am intrat in casa si am fost intampinat de Nina.Era imbracata intr-o fusta scurta si o bluza fara maneci,care ii statea ca turnata.M-a luat de mana si m-a dus in living,servindu-ma cu alcool.Am baut cateva pahare,dar nu m-am imbatat pentru ca asupra celor ca mine alcoolul nu avea niciun efect.La un moment dat,am vazut-o pe Cassie,asa ca l-am luat pe Justin si l-am dus sa o cunoasca pe cea care era sa ma faca sa imi pierd capul.Spre deosebire de Nina,ea era imbracata intr-o pereche de blugi si un tricou,dar totusi avea ceva care imi placea la ea in seara asta si acel ceva era probabil parul desfacut,care ii cadea rebel peste umeri si machiajul care ii scotea in evident ochii verzi.M-am apropiat de ea si am imbratisat-o.Mirosea la fel de bine ca si mai devreme,insa acum eram pregatit.

-Imi pare rau pentru mai devreme.Probabil ai crezut ca sunt un jegos.

-Nu-i nimic.Nu m-am suparat.

-Vreau sa iti prezint pe cineva.El e fratele meu,Justin.

Ea a dat mana cu el si apoi l-a privit cu interes.Langa ea a venit Nikki,care in seara asta arata al naibii de bine.Stiu,hormonii mei o luasera razna.Le-am lasat pe fete si m-am dus la Nina.

-Hey,iubito,ce faci?i-am zis eu apropiindu-ma de ea si infasurandu-mi mainile in jurul taliei ei.

Nina se intoarse spre mine si isi lipi buzele de ale mele si in curand limba mea ii explora interiorul gurii.Mintea mea deja umbla aiurea si deja uitasem ca in jurul nostru erau si altii.a trebuit sa ma opresc inainte sa o fac sa lesine,pentru ca deja ii auzeam inima batandu-i nebuneste.Puteam sa ghicesc ce ii trecea prin cap chiar in acea clipa:sa mergem in camera ei si sa ne facem de cap.Ideea ma tenta peste masura insa totusi poate Justin avea dreptate.Trebuia sa mai astept un pic,macar cateva saptamani.Dupa ce m-am dezlipit de ea am vazut-o pe Cassie stand mai izolata,alaturi de Jake,privindu-ma in timp ce se prefacea ca il asculta.M-am gandit sa o salvez de Jake pentru ca aflasem ca ei nu se mai intelegeau asa de bine.

-Cass,vii sa bem ceva?

-Sigur.zise ea recunoscatoare.

Am luat-o de mana si am dus-o departe de Jake,apoi i-am oferit ceva de baut.

-Va intelegeti bine,tu si Nina.zise ea si se sprijini de perete.

-Da.am zis eu.

M-am asezat in fata ei,sprijindu-mi mana de perete si am inceput sa imi dau cu limba peste buze,aruncandu-i o privire seducatoare.Nu stiu ce era cu mine in acea seara.Mi-am pus mana libera in jurul taliei ei si am tras-o langa mine.

-David,ce faci?

-Nimic,ma gandeam sa ne distram un pic!

Mi-am apropiat buzele de ale ei, si am tachinat-o apoi m-am indepartat de ea.

“Ai vrea tu!”mi-am zis eu in minte.

Am lasat-o acolo si m-am indepartat de ea intorcandu-ma la Nina.Ne-am petrecut intreaga seara stand lipiti unul de altul si sarutandu-ne cu foc.

Petrecerea s-a terminat pe la 11 si jumatate ,si cand am vrut sa plec,am vazut-o pe Cassie dorind sa se duca acasa,asa ca m-am oferit sa o conduc,asa ca l-am trimis pe Justin sa faca o plimbare pana acasa ca sa o pot duce pe ea cu masina.

-Vrei sa te conduc?,m-am oferit eu politicos.

-Nu stiu daca sa accept sau sa refuz.zise ea prevazatoare.

Karmen
    Citizen
    Citizen

Data de inscriere : 28/03/2010

Mesaj Scris de Karmen la data de Joi Apr 22, 2010 9:28 pm

David e un Casanova, la naiba.Imi place ca ai multe personaje superbe , David mai ales.. E pe gustul meu .. bad boy. Nu imi place ca alearga dupa mai multe fete. Ar trebui sa ramana fara niciuna. Nu stiu ce sa mai zic, pentru ca am primit spoilere. Spor la scris !
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Vin Apr 23, 2010 9:57 pm

-Nu te oblig sa mergi daca nu vrei,doar ca s-a innoptat si ma gandeam ca nu vrei sa mergi singura pana acasa.Haide,urca in masina!am zis aratand spre Impala.

-Ce bijuterie!a zis ea impresionata.

-Iti place?

-Glumesti?E superba.

-Pai atunci urca sa iti arat cum merge.am zis eu convingator.

N-a mai stat sa se gandeasca si a deschis portiera si a intrat inauntru.Am intrat si eu si apoi m-am apropiat de ea ca sa iau centura de siguranta facand-o sa tresara si sa se lipeasca de bancheta masinii.Inima ei batea atat de tare incat simteam ca o sa ii iasa din piept,asa ca m-am indepartat de ea.Am vazut ca incepuse sa isi muste buza superioara,iar mie imi placea asta.Ne-am privit timp de cateva secunde apoi am pornit masina.Mi-a indicat pe unde sa ma duc si am ajuns imediat in fata casei ei.

-Ne vedem maine?am intrebat eu incet.

-Si..sigur.zise ea parca nesigura.David…

-Ce este?

-Vrei sa intri?

Era o invitatie deschisa ca si cea a Ninei,asa ca puteam sa o accept.Am stat si m-am gandit daca sa intru sau nu dar pana la urma am acceptat si am iesit din masina,apoi m-am dus spre usa.Ea a intrat apoi s-a intors spre mine.

-Intra.a zis ea,iar eu am facut-o.

-Imi pare rau pentru mai devreme la petrecere.am zis eu.

-Nu-i nimic!zise ea si zambi.

M-am dus langa ea si am ajutat-o sa isi scoata geaca de pe ea.

-Mersi.mi-a zis ea timid.

Desi nu era genul meu,Cassie avea ceva care ma atragea al naibii de tare si nu era vorba de mirosul sangelui.In clipa aia ma strabatea dorinta sa ii sarut buzele moi.Ma uitam la ea cu o privire seducatoare in speranta ca va vrea sa ma lase sa ma apropii de ea,si spre surprinderea mea mi-a aruncat o privire care imi dadea de inteles ca si ea vroia acelasi lucru ca si mine.Era atat de vulnerabila in fata mea.Am prins-o de talie si am apropiat-o de mine apoi mi-am lipit buzele de ale ei.Tipa stia sa sarute mai bine ca Nina,ceea ce mi s-a parut un pic ciudat.Cine stia ce se ascunde defapt in ea?Oare ii spusese cineva cat de bine saruta?La un moment dat am simtit cum coltii mei vroiau sa iasa la iveala,asa ca am fost nevoit sa ma opresc.

-Imi pare rau.A fost o greseala!am zis eu.N-am vrut sa fac asta doar ca arati atat de bine in seara asta.Nu ii vei spune nimic Ninei ,nu?

-Nu,zise ea timid.

-Ramanem prieteni,nu?

-Sigur.

M-a condus pana la usa,apoi a inchis-o in urma mea.Am urcat in masina si am condus pana acasa,unde ma astepta Justin.Statea pe canapeaua din living intr-o pozitie relaxanta pana in clipa in care am intrat pe usa.

-Ce s-a intamplat?a intrebat el alarmat.Sper ca nu ai facut vreo prostie.

-Hey,fratioare,calmeaza-te.Am dus-o pana acasa si….N-am apucat sa termin ca a intervenit el

-I-ai bagat deja limba pe gat?

-Si care e problema ta daca ne-am sarutat?

-Problema e ca te joci cu ea,cand amandoi stim ca o placi pe Nina.

-Da,asa e, o plac pe Nina,dar nici Cassie nu e prea rea.Tipa stie sa sarute,nu gluma!

Isi dadu ochii peste cap si tacu din gura.

-Jackson s-a intors,nu?am zis eu incercand sa schimb subiectul.

-Da,zise el,si a intrebat de tine.

Am decis sa nu mai stau sa pierd vremea prin living asa ca m-am retras in camera mea.

Am urcat scarile insa in fata usii mele se afla Jackson.

-Ma bucur ca ai ajuns si acasa.Dupa cate imi spusese Justin,parea ca nu vrei sa iti petreci noaptea acasa.

-Si ce daca nu mi-as fi petrecut noaptea aici?Stii ca nu ai dreptul sa ma judeci.Nu uita ca esti inca stra-stra-stranepotul meu.

-Stiu asta ,dar eu sunt mai matur ca tine.

-Bine,scuteste-ma de predici.Vreau sa ma odihnesc.

S-a dat din calea mea si m-a lasat sa intru in camera.Am trantit usa in urma mea.Era iritat ca Jackson se amesteca in viata mea.Nu ar fi trebuit sa dea doi bani pe ceea ce faceam dar o facea.Ma simteam de parca aveam un caine foarte enervant pe urmele mele.Mi-am aruncat hainele pe pat si m-am dus sa imi fac un dus.Am terminat imediat si apoi m-am aruncat in pat.

Mi-am inchis ochii si mi-am lasat gandurile sa imi zboare,concentrandu-ma asupra zgomotelor de afara.Aveam un auz extrem de fin.Puteam sa aud masinile care circulau la cativa kilometrii departare de casa mea,vantul care batea si frunzele care fosneau in padurea din apropiere,vocile celor care erau inca pe strazi.Nu aveam nevoie de somn,insa in timpul somnului reuseam sa imi recapat energia.Am adormit imediat si m-am trezit inapoi la petrecerea Ninei.

“Ce naiba?Am un déjà vu?”

M-am plimbat prin casa si m-am intalnit cu Cassie.

-Hey,Cass, ce faci?am intrebat-o eu.

-Buna.zise ea cu o voce seducatoare.Fara sa ma astept m-a luat de mana si m-a condus pana la scari.Am urcat impreuna scarile si ne-am dus pana la prima camera pe care am gasit-o.Dintr-o data,Cassie nu mai era fata timida pe care o cunoscusem,ci dimpotriva.Cand am intrat in camera,m-am sprijit de perete si in curand ea si-a lipit buzele de ale mele.Am simtit cum coltii mei au iesit la iveala asa ca atrebuit sa ma opresc.

-De ce te-ai oprit?m-a intrebat ea dezamagita.

Nu am vrut sa ii raspund pentru ca avea sa imi vada coltii,dar cand i-am vazut dezamagirea de pe fata am deschis gura sa ii vorbesc,iar ea m-a privit cu uimire si apoi mi-a zambit.

-Nu ma sperii ,sa stii!zise ea si apoi incepu din nou sa ma sarute.Am luat-o in brate si ne-am asezat in pat.M-am asezat pe spate,iar ea s-a asezat peste mine.A inceput sa traga de tricoul meu asa ca i-am usurat munca si l-am dat jos dupa mine.Acelasi lucru am incercat si eu sa il fac asa ca in loc sa i-l scot,am tras de el si acesta s-a rupt.Am inceput sa ne sarutam din nou,iar apoi am coborat incet spre scobitura gatului.Am simtit mirosul ametitor al sangelui ei cald si am simtit o sete sfasietoare asa ca mi-am infipt coltii in pielea ei.Imediat ce am simtit gustul sangelui ei pe varful limbii am realizat ca avea aroma mea favorita:ABIV.Am baut putin,cat sa imi potolesc setea , apoi i-am lins ranile iar acestea s-au inchis ramanand doar urmele facute de coltii mei.

Spre surprinderea mea,Cassie nu a zis nimic cat m-am hranit din ea ci mi-a zambit,apoi mi-a sarutat buzele,pe care aveam inca gustul sangelui ei.La un moment dat,totul a devenit neclar si m-am trezit in camera mea.Cand am deschis ochii,Justin statea pe marginea patului si ma privea.

Karmen
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Karmen la data de Sam Apr 24, 2010 10:07 pm

Imi place ca are o aroma preferata E asa arogant si adorabil. L-as adopta! Next De abia astept sa intre Adam in actiune.
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Mier Apr 28, 2010 7:35 pm

-Nu stiu ce ai visat,dar erai de-a dreptul extaziat!mi-a zis el aruncandu-mi un zambet viclean.

-Si daca nu vreau sa iti spun?l-am tachinat eu.

-Haide,trebuie sa imi spui,sunt fratele tau.Deci?

-I-am baut sangele lui Cassie,in timp ce ne sarutam.

Atat a trebuit sa spun ca l-am lasat masca.

-Tu vorbesti serios?ma intreba el.Parea ca nu ma crede.

-Da.am zis cu un ton serios.Era ABIV.

Justin nu a mai zis nimic,pentru ca pur si simplu nu a mai avut cuvinte,iar eu eram la fel de socat ca si el.Nu mai visasem ca beau sange direct de la un om de aproximativ un secol si jumatate sau poate mai mult.L-am convins pe Justin sa nu ii spuna lui Jackson despre visul meu,iar el mi-a promis ca nu o va face.

Capitolul 5 Cassie

Cana m-am trezit in dimineata aia,m-am simtit extrem de ciudat.Bine,defapt ciudat e putin spus.Am inceput sa ma spal,sa ma imbrac si sa mananc ca si cand eram teleghidata.In timp ce luam micul dejun,ma uitam pur si simplu in gol parca mintea mea nu mai functiona cum trebuia.Pe fundal se auzea un zumzait,iar apoi mi-am dat seama ca Jen vorbea cu mine.

-Cassie,ma auzi?

M-am intors cu capul spre ea.

”Rahat!Trebuie sa incep sa imi revin inainte sa banuiasca ceva!”

-Poti sa repeti?am zis eu natural.

-Te-am intrebat cum mai e pe la scoala.

-E bine.am zis eu.Nimic nou.”Doar tipul nou care m-a sarutat aseara.”

Dupa ce am terminat de mancat,mi-am luat ghiozdanul si m-am urcat in masina mea,un Peugeot 206 de culoare argintie.Dupa intamplarea de aseara,chiar aveam nevoie sa vorbesc cu cineva asa ca am gonit pana la casa lui Nikki .Am coborat din masina si am sunat la usa.Mi-a raspuns mama ei,Lilian Davis.

-‘Neata,Lilian.Lilian insistase demult sa nu ii zic doamna Davis,pentru ca ne cunosteam de ani de zile.Eu si Nikki crescusem ca doua surori,iar mama,Jen si Lilian se cunosteau de cand erau mici.

Am intrat in casa si am asteptat ca Nikki sa coboare.Peste cateva minute,ea a coborat si ne-am dus la masina mea.

-Deci,care e faza?zise ea cand imi vazu expresia fetei.

-Nu e nicio faza.am mintit eu.

-De cat timp ne cunoastem noi?A…stai,de la 5 ani.Deci imi dau seama cand minti sic and nu,asa ca zii care e faza?Varsa tot.

Ma cunostea asa de bine ca nu o mai puteam minti,asa ca a trebuit sa ii spun tot.

-Bine,am zis.David m-a dus pana acasa aseara si l-am invitat inauntru si ….m-a sarutat.

-Oh,Doamne.Stii ca e cu Nina,nu?

-Crezi ca pot sa uit asa ceva?Dar nu inteleg de ce face asta?Zice ca vrea sa fim prieteni.

-Pot sa te intreb cum a fost?Pe o scara de la 1 la 10.

-Nu cred ca se incadreaza in scara asta.am spus sincer si am inghitit in sec.

Am ajuns in parcare si dup ace mi-am lasat masina langa a lui,pentru ca acolo am gasit loc,am plecat spre primul curs.Cand am intrat in laboratorul de chimie,l-am vazut facandu-mi semn sa stau cu el si sa facem echipa la experimentul din acea zi.

Nikki m-a impins de la spate sa ma duc la el,asa ca m-am dus langa el.

-‘Neata.am zis posomorata.

-Te simti bine?m-a intrebat el.

“Da,minunat,avand in vedere ca aseara mi-ai bagat limba pe gat ,iar azi vrei sa fim prieteni.Acum eram destul de intimi ca sa fim cei mai buni prieteni.Vrei sa imi vezi si lenjeria intima?”

-Sunt bine.am spus asezandu-ma in banca.

-Daca are legatura cu ce s-a intamplat aseara,imi pare rau.Mi-ar face placere sa fim prieteni.

Nicio problema.Daca asta mi se oferea asta trebuia sa accept.Era mult mai simplu daca nu ma saruta pentru ca acum nu puteam sa il mai vad ca pe un prieten.Cand am vazut ca a venit profesoara de chimie mi-am dat ochii peste cap.Azi chiar nu eram in forma sa ascult toate tampeniile ce aveau legatura cu chimia sau cu orice altceva.De fapt nici nu stiam ce cautam la scoala,probabil venisem doar sa il vad pe David.

Cat de dobitoaca puteam sa fiu?Tipul asta nici nu ma placea,nu il interesam absolut deloc si probabil sarutul de aseara fusese rezultatul unui impuls provocat de prea multa bautura.

Nici el nu avea chef de scoala,am putut sa vad asta.Tot cursul mi l-am petrecut desenand figuri geometrice pe un caiet si scriind versuri ale unor melodii care imi veneau in cap in aceea clipa,cat despre el ce sa zic,in mare parte s-a holbat la ceea ce faceam aproape tot timpul.Am fost atat de usurata cand am auzit alarma de pauza,pentru ca nu mai stateam pironita in banca aia cu privirea lui David in ceafa.Cand am iesit,m-a luat de mana,lucru care m-a surprins peste masura.Ce mai avea in cap de data asta?

Karmen
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Karmen la data de Mier Apr 28, 2010 7:39 pm

Ce amuzanta e Cassie cand gandeste ceva si spune altceva. Hmm, sunt curioasa ce mai vrea Casanova acum. Next
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Sam Mai 01, 2010 9:27 pm

-Ce e asta?am intrebat eu.

-Ma gandeam sa chiulim de la ore.Oricum te plictisesti,asa ca m-am gandit sa mergem undeva.

-Nu,prefer sa raman la scoala.i-am zis si mi-am tras mana dintr-a lui.

I-am aruncat un zambet apoi am plecat spre dulap sa ma intalnesc cu Nikki.

-Ce vroia?m-a intrebat curioasa.

-Vroia sa chiulim de la cursuri.

-Doar voi doi?

-Nu stiu.N-am nici cea mai vaga idee.

Cand am ajuns in sala de clasa unde se tinea cursul de engleza,am observat ca se razgandise.Acum statea cu Nina si ,cum deja eram obisnuita,i-am vazut lipiti unul de altulfacand schimb de fluide.Parca cineva ii lipise cu super-glue si acum nu ii mai puteai dezlipi.

-Ai grija sa nu il inghiti!am zis incet sa ma auda doar Nikki.Ea a inceput sa rada si ne-am asezat impreuna in banca.David s-a oprit brusc si s-a uitat la mine timp de cateva secunde apoi s-a intors la ea si si-au continuat schimbul de fluide.In spatele nostru s-a asezat Justin.

-Ce faceti,fetelor?ne-a intrebat el prietenos afisand un zambet seducator.

-Bine.am raspuns noi in acelasi timp.

-L-ai vazut pe fratele tau?am intrebat eu.

-Da.Iar ii baga limba pe gat Ninei.E singurul lucru care stie sa il faca.Ba nu,stati,nu e chiar singurul.Mai stie sa faca schimb si de alte fluide,daca ma intelegeti ce vreau sa spun.zise el zambind.

Am inceput sa radem zgomotos si apoi m-am uitat iar in directia lui David care acum ne privea incruntat.Urmatoarea ora si jumatate,cat a durat cursul de engleza,Justin a facut glume pe seama lui David,facandu-ne pe mine si pe Nikki sa nu mai fim atente si sa radem.De abia puteam sa ne stapanim sa nu izbucnim intr-un ras zgomotos.David ne arunca priviri incruntate si nu parea fericit ca radem.

-Ne aude cumva?am intrebat eu precauta.

-Si daca ne aude ce?Crezi ca o sa ne omoare?

-I-am promis ca o sa ii fiu cea mai buna prietena.

-Stai linistita,nu o sa iti zica nimic.Nu tie,cel putin.

Dupa curs,i-am luat pe Nikki si pe Justin si ne-am dus la cantina scolii.David ne-a prins din urma.

-Ce v-ati mai distrat in timpul cursului de engleza!

-Da.Si?am intrebat eu nepasatoare.

-Nu-mi place sa fiu barfit pe la spate de fratele meu si de asa zisii mei prieteni.

-Bine.am zis eu.Hai sa nu mai fim prieteni.

M-am intors cu spatele la el si am vrut sa plec,insa m-a apucat de mana.

-Nu vreau sa ne certam.Stiu ca te-am suparat aseara si chiar imi pare rau.Vreau sa fim prieteni.

-Bine,in regula.am zis eu.

-Banuiesc ca suntem chit acum,nu?Deci nu ai de ce sa iti ceri scuze.Eu te-am suparat asa ca trebuia sa o faci si tu.Prieteni?

-Da.am zis hotarata.Cand am luat hotararea,am decis sa imi las toate sentimentele la o parte.Aveam sa ii fiu cea mai buna prietena si nimic mai mult.

-Nina are antrenamente dupa pranz,vii si tu sa stam pe banca in sala de sport cat isi face ea antrenamentele?

-Sunt sigura ca vrei sa ramai doar tu cu ea.

-Nu,defapt vreau sa vii si tu.Nu vroiam sa fiu singur.Deci,vii?

-Sigur.

I-am promis ca merg mai mult pentru el,pentru ca eram o prietena buna,asa ca dupa ce am plecat de la cantina,ne-am dus impreuna in sala de sport.

Nina incepuse deja antrenamentul asa ca noi ne-am asezat pe o banca si am stat si ne-am uitat la echipa de majorete care se antrenau intens.

David o privea fascinat pe Nina,ca si cand privea soarle pentru prima data.

-Ce superba e!zise el la un moment dat.

Da,era frumoasa,flexibila,blonda,genul de fata pe care fiecare baiat o place.Insa eu eram neinteresanta,neingrijita,din cauza parului meu rebel care statea in toate directiile cateodata si hainelor anoste pe care le purtam:o pereche de jeansi,un tricou si o pereche de tenesi.Nici macar nu ma puteam compara cu Nina.Deseori ma intrebam ce naiba vazuse Jake la mine.

M-am uitat cu jind la el,apoi mi-am intors privirea in alta parte.Era atat de plictisitor.Vroiam sa plec.La un moment dat insa lucrurile au devenit mai interesante,pentru ca David,si-a pus mana pe coapsa mea.Nu stiu daca o facuse voluntar sau involuntar,problema era ca eu nu vroiam sa i-o dau la o parte.Am stat asa cam un sfert de ora.La un moment dat s-a intors spre mine.

-Cass?Pot sa te intreb ceva?Ceva mai intim?

Doamne ,ce avea sa ma mai intrebe?Nici nu vroiam sa ma gandesc.Trebuia sa ma pregatesc psihic pentru intrebarile lui.

-Ce vrei sa ma intrebi,David?

- Nina s-a culcat cu cineva?

Chiar ma intreba asta?Tipul asta se misca repede.

-Da.am zis eu inghitind in sec.Nu ma simteam bine sa vorbesc despre asta.De ce ma intrebi asta?

-Vroiam sa stiu daca o sa fiu eu primul.

-Te gandesti deja sa faci asta?

-Da,dar nu chiar acum.Doar ma gandeam la asta.Dar tu?

-Eu,ce?am intrebat intrigata.

-Te-ai culcat cu Jake?

Nu-mi venea sa cred ca ma intreba asta.De cand eram atat de buni prieteni?

-Chiar nu e treaba ta.De ce? Vrei sa te ocupi tu de “problema asta”?Nu-mi vine sa cred ca am avut incredere in tine.Tu nu vrei decat sa intru in patul tau!am zis eu furioasa,indepartandu-i mana de pe piciorul meu.Incepusem deja sa plang.De fiecare data cand eram nervoasa,lacrimile pur si simplu imi curgeau si nu ma puteam opri.M-am ridicat si am plecat.

-Cass,stai,imi pare rau.Cateodata vorbesc fara sa gandesc.

Ma prinsese de mana si nu vroia sa ma lase sa plec.Mi-am tras mana nervoasa.

-Iar asta a fost una dintre datile acelea.

Am vazut-o pe Nina venind spre el.

-Ce s-a intamplat?m-a intrebat nedumerita.

-Intreaba-l pe el!am zis plangand.

Ea s-a lipit de el,iar el mi-a dat drumul,asa ca am fugit mancand pamantul.Cand am ajuns la masina,mi-am scos telefonul din buzunarul jachetei si am sunat-o pe Nikki,pentru ca aveam nevoie de cineva cu care sa vorbesc.Am asteptat sa imi raspunda timp de cateva secunde.Intr-un sfarsit,i-am auzit vocea familiara.Incepusem deja sa imi mai revin insa vocea inca imi mai tremura de nervozitate.

-Hey,Cass,ce faci?

-Nikki,am zis eu cu o voce smiorcaita,pot sa vin la tine sa vorbim?

-Sigur,a zis ingrijorata.Dar ce s-a intamplat?

-Iti spun cand ajung!

-Bine,vorbim atunci.

Am inchis telefonul si am pornit masina,conducand spre casa lui Nikki.La viteza cu care mergeam ma miram ca nu am iesit de pe carosabil.Am ajuns imediat la casa lui Nikki.Nu mai plangeam,acum eram doar iritata,nervoasa.Am apasat pe butonul soneriei cu putere si nervozitate.Nikki a venit si mi-a deschis usa.

-Intra!

Am intrat in casa pasind apasat si m-am dus in living,unde m-am asezat pe canapea.

-Deci,ce s-a intamplat?

-David.am zis cu dintii inclestati.Am realizat in sfarsit de ce vrea sa fim prieteni.Vrea sa ma bage in patul lui.

-Cat de tupeist poate sa fie tipul asta?zise ea suparata.

-N-am idee,dar a intins coarda.Luate-ar naiba,David!am tipat eu.

Nikki s-a asezat langa mine si m-am imbratisat.

-Haide sa mergem undeva!a propus ea.Sa iti mai treaca supararea.

-Ok.am zis eu acceptand invitatia.Incepusem sa ma mai calmez asa ca am iesit din casa si ne-am urcat in masina mea,conducand unde vedeam cu ochii.

Am decis sa mergem la cinema sa vedem un film.Nimic nu era mai placut si relaxant decat sa vad un film alaturi de prietena mea cea mai buna cand aveam o stare de rahat.Aveam de ales intre un horror si o comedie romantica asa ca Nikki a ales comedia romantica.Ne-am asezat pe locurile noastre si in curand a inceput filmul.La putin timp dupa ce a inceput filmul,am regretat amarnic ca nu ne-am dus la cel horror si asta nu din cauza faptului ca filmul nu era frumos cid oar din cauza faptului ca actorul principal era un tip blond cu ochii verzi si imi amintea al naibii de tare de un dobitoc la care nu vroiam sa ma gandesc in acea clipa.

Dupa ce s-a terminat filmul,eu eram relaxata complet.Nu mai eram nervoasa si nici nu m-am mai gandit la ceea ce imi spusese David,asa ca am condus spre casa lui Nikki si apoi m-am intors si eu spre casa.

Jackson

Karmen
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Karmen la data de Sam Mai 01, 2010 9:40 pm

Mare nesimtit David.. ce intrebari indiscrete pune. Jake arata chiar bine, yummi as spune. Dar toata lumea stie ca ei sunt vampiri - Justin si David adica?
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Lun Mai 03, 2010 8:46 pm

Capitolul 6 David

Imediat ce i-am vazut reactia,am regretat imediat ca am aruncat vorbele asa fara sa ma gandesc macar.Nici nu stiam la ce imi statea capul cand i-am spus asta.Ma simteam ca un nenorocit ca am facut-o sa sufere in halul asta.Dupa ce a plecat,am ramas cu Nina,iar ea m-a intrebat ce am facut,iar eu i-am zis.Nu a parut foarte afectata de faptul ca ii jignisem prietena,deoarece conform spuselor ei,Cassie se supara foarte repede.Dupa antrenamente,am invitat-o pe Nina la mine si a facut cunostinta cu Jackson.

-Nu vrei sa mergem la tine in camera?a intrebat ea la putin timp dupa ce am ajuns.

-Da,am zis eu.Sigur.

Am luat-o de mana si am dus-o pana in camera mea.S-a plimbat prin camera,in timp ce eu m-am asezat pe marginea patului,apoi pe neasteptate s-a asezat in bratele mele.

-Ce-ar fi sa nu mai pierdem timpul?intreba ea.

-Chiar asa!am zis si in curand m-am trezit cu limba ei explorandu-mi gura.M-am lasat purtat de placerea sarutului ei.I-am simtit mirosul pielii in momentul in care ii sarutam scobitura gatului.Aroma ei nu era nici pe departe atat de atragatoare ca a lui Cassie.S-a grabit sa isi dea jos bluza si jeansii,ramand doar in lenjeria intima cu dantela(era de firma,puteam sa pun pariu).Nici la mine nu a durat prea mult sa scap de haine,si apoi mi-am lipit corpul de al ei si ne-am iubit.

Sexul era unul dintre multele lucruri pe care le puteam le puteam face excelent ca vampir.Era in natura noastra sa ne pricepem la lucrurile astea si dupa felul cum arata Nina,eram sigur ca ii placuse.S-a ridicat din pat si apoi a inceput sa se imbrace.

-Esti cel mai minunat barbat din lume,David!zise ea si ma saruta din nou.

-Mai vrei cumva un bis?

-Alta data,acum trebuie sa ajung acasa.

M-am ridicat din pat si m-am imbracat apoi am condus-o pana la iesire.M-am oferit sa o duc pana acasa insa mi-a zis ca vrea sa mearga pe jos.

Am cercetat casa sa vad daca Justin sau Jackson se intorsesera de unde plecasera,insa niciun nu venise.M-am intors in camera mea si am inceput sa ma gandesc.La ce anume?La Cassie!Eu tocmai ma culcasem cu iubita mea si nu imi statea gandul decat la alta fata.Prin cap au inceput sa imi umble imagini nebunesti,in care noi ne sarutam pasional ,iar eu imi infigeam coltii in pielea ei fina si ii gustam sangele cu cea mai delicioasa aroma din lume.Pur si simplu nu puteam sa nu ma gandesc la ea.O ranisem,iar eu aveam nevoie de ea,ca de aer.Ce naiba era cu mine de ma purtam ca un dobitoc?Trebuia sa imi recuperez prietena cea mai buna.Tot facandu-mi mustrari de constiinta cu ochii inchisi nici nu am simtit cum s-a facut noapte.Parca abia trecusera cateva minute de cand plecase Nina de la mine.

Jackson si Justin s-au intors acasa,iar eu nesuportand sa tin totul ca un idiot in mine,l-am chemat pe Justin in camera mea sa ii zic ce am facut.

-Ai nevoie urgenta de un control psihologic pentru ca nu esti in toate mintile ,fratioare!zise el dupa ce i-am povestit.

-Ma simt ca naiba!am zis eu nervos.

-Foarte bine.Macar asa o sa vezi cum se simte ea!

A plecat din camera si m-a lasat singur.M-am intins pe pat si am inchis ochii si am intrat in stare de inconstienta.Visul meu s-a repetat.Eram iar cu ea,era la fel de dornica sa ma sarute si sa ma lase sa ma hranesc din sangele ei.Ma apuca o frenezie nebuna de fiecare data cand ii gustam sangele.

-David,zise ea la un moment dat cand ii curatam ranile,te iubesc!

M-am oprit si m-am uitat in ochii ei verzi care ma hipnotizau si mi-am lins buzele de ultimele picaturi de sange.

-Si eu te iubesc,Cass!

In clipa imediat urmatoare,m-am trezit in patul meu,iar ea nu era acolo.Cat de rau o luasem razna?Cat de mult imi doream sa ma hranesc din ea?Raspunsul la intrebarea mea erau visele mele si fanteziile pe care mi le cream in cap.

M-am uitat la ceas si am vazut ca indica 3 dimineata.Nu mai eram obosit asa ca nu m-am asezat in pat sa ma dorm.Mi-am schimbat hainele si m-am plimbat prin camera.M-am uitat prin biblioteca si am scos o carte.Era una dintre cartile ei preferate:Hamlet de Shakespeare.

Citise piesa aia de sute de ori si nu se saturase de ea niciodata.Cata de nevoie aveam acum de ea,de zambetul ei,de sfaturile ei.Ea ar fi stiut ce sa imi spuna.Trecusera doua sute de ani de atunci si parca tot ii simteam prezenta cateodata.

Karmen
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Karmen la data de Lun Mai 03, 2010 8:53 pm

Super a fost capitolul asta. Imi place relatia dintre David si fratii lui. Wow, nu pot sa cred ca se gandeste la Cassie. E asa un nemernic cand e si ea in jur. La cine se referea la sfarsit? O fosta iubita? Spor la scris.
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Joi Mai 06, 2010 8:03 pm

Am rasfoit putin cartea apoi am pus-o la loc.Nu aveam chef sa dezgrop amintiri dureroase acum.Nu avea niciun rost.

Tot plimbandu-ma prin camera am realizat ca timpul trecuse al naibii de repede si mi-am dat seama ca trebuie sa plec.L-am luat pe Justin cu mine in masina si am plecat spre liceu.Am parcat masina chiar langa a lui Cassie pentru ca oricat m-am strofocat nu am gasit niciun alt loc de parcare.Am coborat din masina si m-am dus spre sala unde se tinea primul curs.Imediat ce am intrat in sala,Nina mi-a facut semn sa ma asez langa ea,in timp ce Justin s-a asezat in apropierea fetelor.Am trecut pe langa ele si le-am aruncat o privire insa Cassie nici nu s-a obosit sa se uite la mine si nici nu avea de ce sa o faca:ma purtasem ca un idiot si acum imi venea sa imi trag un glont in cap insa nu mi-ar fi folosit la nimic pentru ca oricum nu dadeam ortu’ popii.Am vazut-o pe Nikki aruncandu-mi o privire scurta si plina de repros,apoi s-a ridicat si a plecat pe coridor.M-am intors si am fugit dupa ea sa o prind din urma,insa spre surprinderea mea ma astepta dupa usa.

-Ai vorbit cu Cass?am intrebat eu.

-Binenteles ca am vorbit.Ne spunem tot,suntem ca doua surori.zise ea iritata.Si pentru tine e Cassie,nu Cass.

-Nikki,trebuie sa rezolv problema asta cu ea.Imi pare rau pentru tot ce am zis!

-Uite care e problema,David.Cassie nu vrea sa te mai vada si cu siguranta nu vrea sa mai fiti prieteni,asa ca m-a rugat sa iti zic sa nu o mai cauti.Si iti jur ca in cazul in care iti incalci promisiunea,o sa-ti trag o mama de bataie.

-Sigur,am zis dezamagit.Daca asta isi doreste,am sa ii respect dorinta.Macar atat pot face.

Nikki a plecat si a intrat in sala,iar eu am urmat-o la cateva secunde distanta.M-am asezat la locul meu si mi-am indreptat privirea pe furis spre Cassie.Statea in banca ei si se amuza copios la glumele lui Justin care aveau ca subiect persoana mea.I-am arucat o privire incruntata si desi a observant-o a continuat sa faca glume cu aluzii la mine.Am decis sa nu ma mai uit in directia lor asa ca m-am uitat la Nina,care statea lipita de mine.

-Iubitule,ai fost fantastic ieri!

-Cand vrei,mai repetam figura!

-Binenteles!

In clipa urmatoare,m-am trezit cu buzele ei peste ale mele sarutandu-ma pasional.Mintea insa nu imi statea la ea ci la Cassie,care probabil acum ma privea.

-O sa o inghita in curand.am auzit o voce familiara care parea sa fie a ei.

Lucrul acesta m-a infuriat peste masura asa ca am inceput sa continui sarutul cu Nina,plimbandu-mi mainile pe corpul ei.Daca nu auzeam alarma care anunta pauza se terminase puteam continua la nesfarsit,pentru ca stiam ca ma priveste.Iar faceam asta.O faceam sa se enerveze,ca intotdeauna,ca un dobitoc ce eram,insa si ea ma enerva pe mine,pentru ca faceau glume pe seama mea si a Ninei.Toata ziua am continuat sa ne ignoram,ca si cand nu ne cunosteam.

Cand s-au terminat cursurile,am luat-o pe Nina si am vrut sa o conduc spre casa,insa l-am vazut pe Justin sprijinit de Impala.

-Putem sa vorbim,fratioare?

-Sigur.zise el.

L-am luat deoparte si m-am incruntat.

-Deci,despre ce vrei sa vorbim?

-Despre faptul ca tu vei merge pe jos.

-Care e motivul pentru care faci asta?

-Pai,hai sa ne gandim,1 pentru ca o conduc pe Nina si 2 gandeste-te ce ai facut azi.

-In regula,oricum ajung mai repede decat tine,daca fug.

-Da-I drumul!am zis iritat.

M-am intors la Nina si am invitat-o sa urce in masina.M-am urcat si eu apoi am pornit spre casa ei.

-David,stiu ca esti suparat ca ea nu mai vorbeste cu tine,dar incearca sa treci peste.

“Ea?”Ea are un nume si anume Cassie.am zis eu in gand.

-Intri?intreba ea cand am parcat in fata casei.

-Nu,poate alta data.

S-a apropiat de mine si m-a sarutat din nou,dar in clipa aia nu la ea ma gandeam.

Dupa ce a coborat am demarat in graba cu o viteza de 90 kilometrii pe ora pe stradutele laturalnice care duceau spre casa mea.Eram nervos cand am coborat din masina si am trantit portiera,apoi am intrat in casa.Nu avusesem o zi prea buna si asta numai din cauza faptului ca nu stiam sa imi tin gura.Daca as fi stiut sa o fac,probabil ca acum nu m-as fi simtit ca si cand as vrea sa ma dau cu capul de pereti.M-am aruncat in pat si mi-am fixat privirea in tavan.Am stat asa un timp,apoi Justin a intrat la mine in camera.Stiam ca e el desi nu imi miscasem privirea din tavan pentru ca ii stiam mirosul.

-Ce mai vrei?am intrebat eu.

-Nu te simti nici macar un pic vinovat pentru ca ai jignit-o pe Cass?

-N-ai idee cum ma simt de fapt.

-Vrei sa vorbesc cu ea?

-Ai face asta pentru mine?

-As face multe pentru tine.Esti fratele meu.

-Atunci spune-mi si mie de ce faci glume pe seama mea?

-Pentru ca,sincer,o meriti cateodata.

Avea dreptate.Cu replica asta mi-a inchis gura.Ma bucuram ca macar imi punea o vorba buna la ea.

-Nu vrei sa facem o intrecere?m-a intrebat el.

-Ba da.am zis sarind din pat apoi am sarit pe fereastra.Peste vreo 10 secunde,Justin a ajuns langa mine.

-Esti pregatit?m-a intrebat el.

-M-am nascut pregatit!am zis eu umflandu-ma in pene.

In secunad imediat urmatoare alergam ca vantul depasind fiecare masina pe langa care treceam si fiecare persoana.Ii puteam vedea pe toti miscandu-se in slow motion pe langa noi.Il lasasem pe Justin la cativa metri in urma.Nu m-am oprit pana nu am ajuns in mijlocul padurii.M-am oprit la cativa centrimetri de un copac,pe care probabil daca l-as fi lovit l-as fi rupt in doua.Dupa cateva secunde,a ajuns si el.

-Te-am intrecut!Iar!

-David,auzi asta?

-Ce anume?am intrebat eu.

-Fa liniste!mi-a zis el.

Am tacut si m-am concentrat asupra a ceea ce imi spusese Justin.Am auzit o respiratie sacadata si am incercat sa fiu atent sa vad daca aud o inima batand,insa nu am auzit nimic.Am schimbat niste priviri cu Justin si am continuat sa ascultam,insa nu am mai auzit nimic.Orice fusese in padure acum totul revenise la normal.Acum auzeam doar inimile animalelor care vietuiau in padure.Am fugit inapoi spre casa si ne-am dus in living.
    Jae
    Admin

Mesaj Scris de Jae la data de Joi Mai 06, 2010 9:00 pm

First Very Happy
    Deci.. un sfat Very Happy nu mai lăsa aliniatele acelea între replici [adică spațile], care probabil sunt la Word, e greu de citit așa Very Happy

Revenind la next Very Happy
    -Pentru ca,sincer,o meriti cateodata.
    ce sincer a fost Smile)
    -David,auzi asta?
    -Ce anume?am intrebat eu.
    -Fa liniste!mi-a zis el.
    Ai cam lăsat în ceață totul Smile)

Aștept next :*

Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Dum Mai 09, 2010 9:15 pm

Un next nou...

-Ce crezi ca fost aia?m-a intrebat el.

-Orice ar fi fost,cu siguranta nu era uman.Ceva imi spune ca era un alt vampir.

-Crezi ca e cineva cunoscut?

-Am o vaga banuiala ca stiu cine este.am zis sumbru.

Daca aveam dreptate atunci oamenii erau in pericol.

Stateam ca pe ace de cand ajunsesem acasa numai la gandul ca banuiala mea se putea adeveri.

-Calmeaza-te,David,nu cred ca ne-a gasit asa repede!Am avut mai multa grija sa ne acoperim urmele.

Probabil avea dreptate.Nu ne putea gasi asa repede.Imi doream din tot sufletul sa nu ne gaseasca pentru ca il uram.Asta era singurul lucru pe care il mai simteam pentru el si nu cred ca il placusem vreodata,cum nici el nu o facuse.Era in permanenta gelos pe mine si pe tot ce aveam.

Se lasase noaptea insa eu nu aveam deloc somn,asa ca i-am pe Justin si pe Jackson si am decis sa ma plimb pe strazi.Imi placea la nebunie sa ies noaptea asta si pentru ca timp de aproximativ un secol umblasem numai noaptea.Am inceput sa strabat strazile si am ajuns langa casa lui Cassie.M-am uitat spre fereastra unde banuiam ca se afla camera ei si am vazut lumina aprinsa.As fi vrut sa bat la usa si vorbesc cu ea insa probabil mi-ar fi inchis usa in fata.Nu stiam cum sa o fac sa ma ierte dar probabil nu meritam iertarea ei.Speram insa ca Justin sa aiba mai mult noroc.M-am intors cu spatele si m-am dus inapoi acasa.Dupa ce am facut dus,m-am aruncat in pat si mi-am fixat privirea in tavan,apoi dupa un timp am decis sa ma culc,desi nu prea vroiam sa mai visez cum o muscam pe Cassie.Am adormit si in curand am evadat in vise.Visul se schimbase radical.Eram iarasi la petrecerea Ninei si am inceput sa o caut pe Cassie,pentru ca aveam un presentiment ca avea sa ii se intample ceva rau.Am cautat-o disperat si la un moment am decis sa o caut la etaj.Am intrat in prima camera si acolo am vazut-o pe ea zacand pe pat inconstieta,in timp ce el se hranea din sangele ei.Si-a ridicat privirea si i-am vazut buzele imbibate cu sangele ei.

-Ai ajuns prea tarziu,David!zise el si zambi malefic.Am vrut sa alerg spre el insa ma miscam incet,apoi mi-am deschis ochii si mi-am dat seama ca sunt la mine in camera.Razele soarelui ma loveau direct in fata orbindu-ma.Era vineri dimineata.L-am luat pe Justin si ne-am dus la scoala ca in fiecare zi.Deja devenea o rutina,iar pe mine ma deranja rutina.

-Vei vorbi cu ea azi,da?l-am intrebat inainte sa intram in sala.

-Sigur.Conteaza pe mine.

Justin s-a asezat langa Cassie si Nikki,iar eu m-am dus langa Nina,care indata ce m-a vazut mi-a sarit in brate si si-a lipit buzele moi de ale mele.Imi placea la nebunie cand ma saruta,pentru ca de fiecare data cand o faceam,ma determina sa imi doresc mai mult,cum ar fi sa imi plimb mainile pe corpul ei atletic,sa ii scot hainele.Mintea mea deja o luase razna din cauza hormonilor.

Mi-am adus aminte ca eram inca la scoala asa ca a trebuit sa ma dezlipesc de ea.M-am apropiat de ea si i-am soptit la ureche cu o voce seducatoare.

-Te vreau azi dupa cursuri!Neaparat!

M-a sarutat scurt apoi s-a dus la locul ei.Am trecut pe langa Cassie si i-am aruncat o privire scurta.Am vazut cum ma privea:era incruntata ceea ce insemna ca nu acceptase oferta lui Justin de ne impaca asa ca a trebuit sa o las balta si m-am dus la Nina.

Capitolul 7 Cassie

Cand a trecut pe langa mine,i-am aruncat o privire plina de repros.Cat tupeu avea in el!Sa il puna pe Justin sa convinga sa ma impact cu el.Aveam sa i-o platesc cu varf si indesat!L-am vazut asezandu-se langa Nina si aruncandu-mi priviri asa ca ,din instinct ,m-am aplecat peste banca si mi-am lipit buzele de ale lui Justin.Dupa cateva secunde,m-am indepartat pentru ca realizasem ce facusem.Nu stiam ce ma apucase,probabil ca era din cauza ca el se dadea mare ca se lingea cu Nina tot timpul si pe mine ma scotea din sarite.

-Imi pare rau,Justin!am zis eu.El m-a privit uimit,la fel ca si Nikki.

-Nicio problema,Cass!

In timpul cursului de engleza,l-am vazut pe David aruncandu-mi priviri acuzatoare,ca si cand facusem un lucru pentru care ar trebui sa fiu pedepsita.Ce dobitoc!

Dupa curs,m-am grabit sa ies din sala si m-am dus spre dulap sa imi iau cateva caiete,si am avut parte de o surpriza neplacuta.Jake statea rezemat de perete si parca astepta ceva.Cand am trcut pe langa el,a venit dupa mine.

-Ce faci,frumoaso?zise el cu un zambet care se vroia a fi seducator.

-Nu la fel de bine ca si tine,scumpule!am zis zambind fals.Mi-am dat ochii peste cap si am vrut sa plec ai departe insa s-a asezat in fata mea si nu m-a lasat sa merg inainte.

-Da-te!i-am zis iritata.

M-am intors inapoi si am vrut sa intru in baie insa m-a oprit.

-Haide,Cass,nu vrei sa ne furisam pe undeva si sa facem ce faceam odata?

-Nu,multumesc!

M-a impins in baie insa cand a vrut sa intre si el a fost oprit de…..David.

-Intrerup ceva important?

In niciun caz!mi-am zis in minte.Nu avea idee cat ma bucuram ca il vad.Pentru prima oara dupa cearta noastra.

-Da,intrerupi ceva foarte important.zise Jake enervat.

-Traiam sub impresia ca ea nu vrea sa mearga cu tine!

-Ce-ti pasa tie?

David l-a privit cu sprancenele ridicate,ceea ce l-a enervat pe Jake,asa ca a plecat nervos.

-Multumesc.am mormait incet si mi-am vazut de drum.El m-a urmat.

-Doar atat poti sa zici?

-Ce altceva vrei sa zic?Vrei sa iti cad in genunchi?Nici macar nu trebuia sa intervii,ma descurcam foarte bine si singura.

-Oh,am observat!

In regula,avea dreptate,nu ma descurcam singura dar eram prea orgolioasa sa recunosc asta,mai ales in fata lui.

-Deci,ce vrei?am intrebat indiferenta.

-Sa ne impacam,sa fim iar prieteni.

-Nu prea cred!

-Haide,fac orice.Te duc la un film,la un suc.Pe banii mei.

Am stat si m-am gandit cateva secunde si apoi m-a traznit o idee prin cap.

-In regula.Dar sa vina si Nikki!

-Vorbesti serios?

-Da.am zis hotarata.

-Atunci ramane pe maine?Ce fel de film preferi?

-Horror.am zis eu.Vii cu Nina?

-Da.

-Ok.am zis zambind fals.Pe maine.

Imediat ce l-am vazut indepartandu-se,m-am indreptat spre urmatoarea sala de curs.Nikki m-a prins din urma.

-Nu-mi spune ca te-ai impacat cuDavid!

-Aproape.am zis zambind.

-Dar ce ti-a zis?

-Ne-a invitat la un film si la un suc pe banii lui.

-Pe noi?Adica si pe mine?

-Da.Eu i-am cerut sa vii si tu!

-Dar nu e cam putin?Adica te duce la un film si la un suc si gata il ierti?

-Doar nu crezi ca pot fi cumparata cu un bilet la film si un suc.Am un plan.O sa il afli la momentul potrivit.

-In regula.zise ea zambind.Stiam eu ca nu poti fi mituita asa usor.Cand mergem la film?

-Maine.O sa vin sa te iau.

Imi facusem un plan in minte si am stat aproape toata ziua sa il perfectionez.M-am prefacut de vreo cateva ori in acea zi ca ii zambesc sincer si se parea ca ma crede.

Dupa cursuri,m-am grabit sa ma duc acasa si sa imi scriu toate temele,pentru ca a doua zi trebuia sa fiu libera.

Eram atat de incantata de mine ca deja dadeam pe afara.Jen incepuse sa se intrebe ce se intampla cu mine insa am mintit si i-am zis ca am luat o nota buna.Dupa ce am servit cina,m-am refugiat in baie si am facut un dus,apoi m-am bagat in pat si am adormit instantaneu.

Cand m-am trezit a doua zi,eram multumita.Nu stiam de ce dar eram.M-am dus la baie si mi-am periat dintii apoi m-am imbracat.Am coborat scarile si m-am dus direct la bucatarie sa servesc micul-dejun singura pentru ca Jen nu era acasa.Dupa ce am mancat,m-am gandit sa imi fac ordine in camera,pentru ca era un dezanstru.Pana am terminat,mi-am dat seama ca se facuse deja ora doua,asa ca m-am dus sa o iau pe Nikki.
    Yoana_loves_Dean
    Citizen
    Citizen

Mesaj Scris de Yoana_loves_Dean la data de Sam Mai 15, 2010 9:01 pm

-Esti pregatita?am intrebat eu.

-Sigur.

Am urcat in masina si am condus pana la cinematograf.In fata ne asteptau cei doi “porumbei”.

Ne-am salutat recipoc si apoi David a cumparat biletele la film.Cand am intrat in sala m-am asezat chiar langa el pentru ca asa planuisem,iar Nina s-a asezat in stanga lui.Imediat ce s-a facut intuneric in sala,Nina si-a incolacit bratele in jurul taliei lui si a inceput sa il sarute.Eu am fost atenta la film,in care trebuie sa recunosc erau o gramada de maceluri,insa apoi mi-am pus planul in aplicare si anume mi-am asezat mana pe piciorul lui.Am stat asa un timp si nu a parut sa il deranjeze asa ca am trecut la altceva si anume i-am luat mana libera care o tinea pe unul dintre bratele scaunului si am inceput sa ii trasez linii cu varful degetului.Asta i-a atras atentia si s-a oprit brusc din sarutul cu Nina si s-a uitat la mine.Eu m-am prefacut ca nu faceam asta intentionat,urmarindu-l cu coada ochiului.Vazand ca am reusit sa il distrag mi-am pus iar mana pe piciorul lui si am inceput sa trasez modele cu degetul.Exact cum planuiam ,el mi-a dat mana la o parte si eu m-am uitat la el fix si i-am zambit inocent ca si cand nu facusem nimic.

M-am ridicat de pe scaunul meu si prefacandu-ma ca nu ma simt bine,am iesit din sala.Spre uimirea mea,acelasi lucru l-a facut si el.Acum avea sa ma frece la icre ca incercam sa ma dau la el ca sa se desparta de Nina,si ghici ce,avusesem dreptate.

-Ce dracu incerci sa faci?zise el cand a venit la mine.

-Nimic din ceea ce tu nu ai facut deja!

-Ok,in regula.Credeam ca suntem prieteni!

-Crezi ca ma cumperi cu un bilet la film si un suc?

-Ce vrei sa iti mai fac ca sa ne impacam?

-Sa ma suporti!

-Ce vrei sa zic cu asta?

-O sa vezi la momentul potrivit!

-De abia astept!

-Sunt convinsa.Dobitoc insensibil!mi-am zis eu in minte.

Dupa vreo zece minute,au iesit si Nina cu Nikki,venind spre noi.

-Ce s-a intamplat?intreba Nina curioasa.

-Cassie nu se simtea bine.zise el.Si-a varsat matele prin baie.I-am tinut companie.

M-am uitat la el cu o privire incruntata.Binenteles ca trebuia sa ii zica asta Ninei,ca sa isi salveze fundul sa nu cumva sa o piarda pe domnisorica “Perfectiune”,cu care banuiam ca si-o tragea la greu,insa pur si simplu nu vroiam sa ma gandesc la asta.Am luat-o pe Nikki si ne-am urcat in masina si am plecat fara macar sa ii salutam.

-V-ati certat?

-Un pic!am zis eu uitandu-ma drept in fata.

-Ce anume ai facut de l-ai facut sa iasa din sala?

-I-am pus mana pe picior.Iar el a venit sa se certe cu mine pentru ca nu vroia sa o piarda pe Nina.Dar macar am vazut ca m-a respins ceea ce inseamna ca vrea sa fim doar prieteni.

-Asta e de bine,nu?

-Cam asa ceva!

Aveam de gand sa ii mai fac cateva remaric rautacioase si apoi daca le inghitea, aveam sa il iert.Poate era prea putin,dar macar facuse ceva bun.Ma salvase de un descreierat:Jake.Stiam cum era Jake cand ceva nu ii convenea si chiar nu vroiam sa ajung pe mana lui cand se enerva.

Am lasat-o pe Nikki acasa si apoi m-am dus si eu acasa.Jen venise deja,asa ca dup ace am schimbat cateva vorbe,mi-am tarat picioarele in camera mea.

Doamne,cum dadusem eu de idiotul asta afemeiat?Si de ce trebuia sa fiu neaparat prietena cu el?

Din cauza ca aveam nevoie de el!Nu stiu de ce aveam atata nevoie de el insa asta era adevarul,iar el parea ca se simte la fel ca mine.Adica,sa fim seriosi,daca era alt tip,nu as fi facut asa ceva,nici macar daca ma scapa de Jake,insa el nu era orice tip.El era acel tip.Parca avea o putere asupra mea.Nu puteam sa stau prea mult suparata pe el.Oare asta ma facea naiva?Proasta?Off!Naiba sa te ia,David,cu influenta ta de rahat asupra mea!

Mi-am stors ca dobitoaca creierii cateva ore gandindu-ma la un idiot fara creier,in loc sa fac altceva,asa ca m-am gandit sa imi iau gandul de la el si mi-am facut un dus.Dupa ce am terminat m-am aruncat in pat si am butonat telecomanda,apoi m-am culcat fiindca nu gasisem nimic interesant de urmarit.Am avut un somn linistit fara niciun vis.A doua zi era duminica si de obicei duminica vegetam in casa,iar ziua de azi nu facea exceptie de la regula,asa ca am stat tolanita pe canapea si am schimbat canalele de la televizor intr-o veselie.Ma mir ca nu stricasem telecomanda!Spre seara,m-am pregatit pentru scoala si apoi m-am culcat.In curand am intrat in stare de cunostinta si l-am visat pe el.Aha!Da,pe el!Eram la scoala si imediat ce a intrat in sala,am simtit ca o sa cad din banca.Avea ceva special care ma facea sa sar pur si simplu pe el si avand in vedere ca era un vis am facut-o,fara sa ma gandesc.Iar el,m-a prins si m-a sarutat exact asa cum o saruta pe Nina,insa acum eu era norocoasa pe care o saruta.In timp ce limba lui se impletise cu a mea,mi-a declansat un val de placere,simteam deja cum inima imi bate nebuneste si sangele imi circula mai repede.Puteam sa pun pariu ca deja ma inrosisem,dar cui ii pasa?Nici macar nu era real.Ce pacat!David a continuat sa ma sarute,iar la un moment dat si-a plimbat mainile pe corpul meu.Deja simteam ca raman fara aer.Tipul stia sa sarute,nu gluma!

Insa cand tocmai devenea mai interesant,am auzit in surdina un ceas.Ceasul meu desteptator!

De ce mi se intampla mie asta?Ceas nenorocit!am zis si l-am aruncat in partea cealalta a camerei.Vroiam sa ma intorc la vis,dar nu aveam cum.Aveam cursuri si trebuia sa plec,asa ca am facut-o.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun Feb 19, 2018 1:36 pm